Конор Мек Грегор го гледаше Белатор Шампиони серија 3

Вчера во Даблин се одржа настанот Белатор Шампиони серија 3.

Специјален гостин на настанот беше суперѕвездата на мешаните боречки вештини Конор Мек Грегор. Тој им даде поддршка на ирските борци кои влегоа во октагонот Белатор. Мек Грегор дури учествуваше и на загревањето на сонародничката Шинед Каванаг, која загуби од Арлин Бленкоу.

Конор Мек Грегор (22-6) е повреден и нема да може да се бори со Мајкл Чендлер (23-8) во долгоочекуваното враќање на Ирецот, кое требаше да се случи на УФЦ 303.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО