Лондт, Шљивар, Мек Свини и Ајгун на турнирот на четиримината тешкаши

Микс фајт чемпионшип за настанот на 7 декември во Франкфурт најавува два турнира во кик бокс.

Ќе има интересен турнир на четиримината во тешка категорија.

Исмаил Лондт во полуфиналето се бори со Енвер Шљивар, а другиот пар го сочинуваат Џејмс Мек Свини и Мурат Ајгун.

На 34-годишниот Лондт ова ќе му биде прва борба од декември 2017 година. Мек Свини во јуни се бореше за титулата на МФЦ во ММА во тешка категорија и загуби со нокаут пред крајот на првта рунда од Хатеф Моил.

Ќе се одржи и турнирот од 84 килограми, а во полуфиналните парови се Сергеј Браун-Лукас Плавечки и Јуриј Де Соса-Сами Ал Мансури.

Во суперборбите поранешниот победник во К-1 МАКС, Енрико Кел се среќава со Дан Никлас Ларсен.

https://www.facebook.com/watch/?v=390323791667330https://www.facebook.com/watch/?v=390323791667330
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО