Лиото Мачида брутално е нокаутиран од Брансон (ВИДЕО)

136

Лиото Мачида утринава по наше време ја одработи својата прва борба по падот на допинг-тестот и двегодишната пауза. Мачида и се сретна со Дерек Брансон кој успеа да го нокаутира Мачида во првата рунда со брутален нокаут.

УФЦ на Фокс нè почести со овој нокаут на нивниот Јутјуб канал, ако пропуштивте да ја гледате оваа борба во живо, погледнете го крајот сега:

https://youtu.be/qH8kPnPHGjM

.