Лиам Смит со прекин го победи Крис Јубенк Јуниор, а потоа за малку ќе се степаа (ВИДЕО)

Лиам Смит со прекин во четвртата рунда го победи Крис Јубенк Јуниор во британскиот боксерски меч во Манчестер арената.

По воведните рунди, кои беа тест на силите, Крис започна поотворено во третата, но потоа застана.

Во продолжението Смит со одлична серија го собори Јубенк. Држејќи се за јажињата, Крис стана и побара продолжување на борбата, судијата го дозволи тоа.

После тоа, Смит погоди уште неколку пати, а Јубенк повторно падна. Судијата ја прекина бробата, па дојде до вербален конфликт кој лесно можеше да прерасне во нешто поголемо.

Луѓето од аголот на Лиам скокнаа во рингот и успеаја да ги раздвојат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО