„Let’s go champ!“: Шенон Бригс го запиша 52 нокаут во кариерата (ВИДЕО)

47

 shannon-briggs-marrone-photo (6)

Шенон Бригс (59-6-1, 52 КО) во Холивуд на Флорида за запиша 52 победа во кариерата со нокаут.

На приредабата која ја следеа 20-тина поранешни свески прваци, 43 годишниот Американец во втората рунда го нокаутираше сонародникот Мајк Мароне (21-5, 15 КО).

По овој исход може да бидеме сигурни дека уште неколку пати ќе го слушнеме повик: “Let’s go champ”, бидејќи Бригс уште еднаш ја искористи приликата да го предизвика Владимир Кличко.

https://youtu.be/9naAgMAbJSA