Кубин, Димовски и Димиќ се борат на Сплендид Гран при (ФОТО)

Тројца македонски кикбосери ќе настапат на профи турнирот Сплендид Гран при во Бечиќи кај Будва и тоа: Милан Кубин, Александар Димовски и Слаѓан Димиќ.

Црногорецот Ремзија Дациќ ја брани кик бокс титулата професионален првак на Европа во ВАКО Про федерацијата против Турчинот Мелван Алтунас во категоријата до 66,8 килограми.

10.Сплендид Гран при

Јуниори – лоу кик

-71 кг Слаѓан Димиќ – Денис Ѓоковиќ

Сениори К-1

-91 кг Милан Кубин – Митар Дугалиќ

+91 кг Александар Димовски – Мирослав Вујовиќ

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО