Крис Вајдман: Би сакал да го нокаутирам Џастин Бибер! (ВИДЕО)

30
Џастин Бибер
Џастин Бибер
Џастин Бибер

„Џастин Бибер сакам да го нокаутирам од моментот кога го видов во придружба на Флојд Мејведер на боксерскиот меч со Мани Пакијао“, рече шампионот во средна категорија Крис Вајдман, гостувајќи на една емисија на американска телевизија, а таа изјава ја пропрати со гримаса на лицето со која јасно даде до знаење колку го нервира „тинејџерската“ ѕвезда во комбинација со славниот боксер.

 Освен што исплува спомнатио двоесц, изјави како ја сака Ронда Русеј и дека би сакал да се напие со боречката и актерската легенда, Двејн Џонсон, попознат како Д Рок. Крис уште еднаш во интервјуто ја покажа својата симпатична и искрена странат, но веруваме дека овој викенд во мечот против Витор Белфор чесно „ќе ги наостри забите“.

 Погледнете го видеото!