Красниќи ја изгуби европската титула (ВИДЕО)

47

Робин Красниќи (49-6, 17 КО) остана без титулата европски првак во суперсредна категорија.

32-годишниот Косовар во втората одбрана на ЕБУ појасот во Магдебург е поразен со едногласна одлука на судиите од Стефан Хаертел (18-1, 2 КО).

Судиите мечот го бодуваа 117-112, 116-112 и 115-113 за 31-годишниот Германец.

https://youtu.be/In1XByFIpLMh