Кормиер му симнува капа на Ковингтон

Шампионот во тешка категорија на УФЦ, Даниел Кормиер му симна капа на борецот од полусредна категорија Колби Ковингтон кој забележа убедлива победа над Роби Лоулер.

„Можеби да го сакате или да го мразите Колби Ковингтон, но тој е сериозен проблем за ривалите. 500 удари и 20 обиди за уривање во пет рунди. Едноставно е лудо“, изјави Кормиер за ММА Џанки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО