Конор се враќа на 16 март во октагонот, посакувана опција е реваншот со Хабиб

Конор Мек Грегор планира да се врати во октагонот на 16 март. Тоа го најави неговиот тренер Џон Каванаг. Тој смета дека тоа ќе биде идеален датум за реванш со Хабиб Нурмагомедов.

„Без разлика дали мечот ќе биде против Хабиб Нурмагомедов или друг противник, ги разгледуваме варијанти за 16 март. На 17 март е Денот на Свети Патрик. Се паѓа во недела. Замислете средба во Њујорк во пресрет на Свети Патрик. Тоа ќе биде неверојатна престава. Враќањето на Коннор во октагонот е многу реално”,  вели Каванаг.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=lRNAo25O8h8

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО