Конор Мек Грегор: Сопственик сум на компании вредни милијарди!

Конор Мек Грегор уште еднаш се исфрли со објава на социјалните мрежи.

Суперѕвездата на УФЦ се пофали дека поседува компании од милијарди долари. Мек Грегор заработи доста пари од неговото виски Proper No. Twelve, кои се продадени за околу 400 милиони долари во 2021 година.

Конор сега поседува неколку пабови во Даблин, кои се компании од едвај милијарди долари. „Озлогласениот“ моментално се подготвува за враќање во кафезот. Ова се очекува да се случи во средината на 2023 година.

Конор на социјалните мрежи им изрази љубов на своите фанови од Индија, Кина и Нигерија. Конор им ветил дека наскоро ќе се врати. Постојано размислуваше за неговото враќање и напиша дека тоа е студија на случај за нас да ја проучуваме.

„Имам повеќе компании кои се стремат кон повеќе милијарди во вредност.

Сè што можам да мислам е да натрупам многу луѓе околу механички кафез во сабота навечер. Може да бидам студија на случај. Проучи ме. Извадете ги вашите тетратки“, напиша Мек Грегор на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО