Конор Мек Грегор продолжува да бега од УСАДА

Ирскиот борец на УФЦ, Конор Мек Грегор, сè уште не се вратил во групата за тестирање на УСАДА, објави медиумот БЈ Пен.

За потсетување, поранешниот двократен шампион на УФЦ мора да биде тестиран шест месеци пред да му биде дозволено да се бори во кафезот на УФЦ.

Ирската ѕвезда е тренер во 31-та сезона на реалното шоу The Ultimate Fighter, во кое неговиот тим ќе се соочи со тимот на Мајкл Чендлер. На крајот од сезоната борците ќе се борат, но не е познато кога, каде и во која категорија.

Конор Мек Грегор има 34 години. Во неговата последна борба, одржана на УФЦ 264 во јули 2021 година, Ирецот загуби со ТКО во првата рунда (повреда на ногата) од Американецот Дастин Пориер.

Мајкл Чендлер има 36 години. Во ноември на УФЦ 281, исто така, загуби рано (преку принуда) од Пориер. Борецот е трикратен шампион во Белатор во лесна категорија (до 70 кг).

Во последните месеци многу луѓе го обвинија Мек Грегор дека побегнал од УСАДА бидејќи бил на стероиди. Дефинитивно крие нешто бидејќи не сака да дава примероци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО