Конор Мек Грегор – Нејт Дијаз 2 (ВИДЕО)

konor-dijaz-2

Конор Мек Грегор и Нејт Дијаз по втор пат се сретнаа во окатгонот на 20 август во Лас Вегас на УФЦ 202.

И реванш се одржа во категоријата до 77 килограми, а Ирецот успеа да му се одмазди на Американецот за поразот со давењена од позади пет месеци порано.

Мек Грегор славеше со едногласна одлука по пет рунди.

https://youtu.be/i8qHuunR55E

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО