Конор Мек Грегор измисли систем кој го победува бегалецот Хабиб

Поранешниот ирски шампион во две тежини на УФЦ, Конор Мек Грегор, удри по остро голем број истакнати тренери под чие раководство работеле ѕвезди на УФЦ. „Озлогласениот“ не заборави на Хабиб Нурмагомедов.

Тие сè уште имаат една од најжестоките расправии во историјата на ММА. Во 2018 година Хабиб и Мек Грегор се бореа во Лас Вегас. Дагестанецот успеа да доминира над него и победи со принуда во 4. рунда.

Нивната борба сè уште е со најголема заработка во историјата на УФЦ, со продадени 2.400.000 платени прегледи.

„Фираз Зихаби е мала будала, Тревор Витман е држач за шепа.

Хавиер Мендез е кикбоксер со дебел задник. Мајк Браун е смрдлив идиот. Само системот на тренерот Џон Каванаг навистина блеска“, напиша Мек Грегор на социјалните мрежи.

Објавата на Мек Грегор ја коментираше спортскиот менаџер Али Абделазиз, кој го претставува Хабиб Нурмагомедов.

„Хавиер Мендез го подготви Хабиб, кој те разнесе во борба и ти ја зеде душата. Мајк Браун го постави Дастин Пориер, кој те заврши двапати по ред.

Тревор Витман е вашиот најлош кошмар затоа што се плашите дури и да погледнете во насока на Џастин Гејџи“, напиша Абделазиз.

Ова доведе до уште една објава од Мек Грегор, кој овој пат реши да го вклучи и Хабиб. Конор се пофали дека веќе имаат систем кој може да го победи дагестанскиот стил.

„Реков дека тој систем сега почнува да се исплаќа. Ние го победивме нивниот систем на ТУФ. Не е ни чудо што копилето Нурмагомедов побегна. Нема веќе конкуренција.

Шефот на дагестански стил е дебела кучка која се плаши повторно да се натпреварува. Така победуваме. Не можете да се натпреварувате со нас. Гледајте и сведочете, стаорец“, напиша Мек Грегор.

Се разбира, Мек Грегор традиционално ги бришеше своите објави. Конор моментално е тренер на ТУФ 31, кој ќе се емитува на крајот на мај. Останува да видиме каков е системот на Мек Грегор и Каванаг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО