Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ во лесна категорија, како и од најплатените спортисти, сега испадна и од првите 10 најпопуларни спортисти на социјалните мрежи (кои заработуваат од тоа).

BonusFinder ја пресмета заработката на највлијателните спортисти, а некои од бројките се навистина импресивни. На првата позиција е фудбалерот Кристијано Роналдо кој заработува повеќе од 2.000.000 американски долари по публикација, а Лео Меси го следи со 1.000.000. На престижната трета позиција е посочен единствениот претставник на борбените спортови – борачот Двејн Џонсон-Рок, иако не се занимава со тоа. Заработува колку и аргентинската фудбалска репрезентација.

Во топ 10 има уште пет фудбалери (Нејмар, Дејвид Бекам, Килијан Мбапе, Роналдињо и Марсело), ​​НБА кошаркарот Леброн Џејмс и крикет играчот Вират Коли, кој е четврти (694.509 долари).

Мек Грегор сè уште заработува околу 150.000 долари по објава, иако многу од брендовите што ги промовира се оние во кои тој има удел, како што се Proper 12, McGregor Fast и TIDL Sports.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО