Конор Мек Грегор и Мајкл Чендлер ќе одржат прес-конференција во Даблин на 3 јуни

Поранешниот шампион Конор Мек Грегор следниот викенд во Даблин ќе се пресмета со Мајкл Чендлер, а промоторот ќе одржи прес-конференција меѓу двајцата во даблинската 3 aрена.

Мек Грегор, поранешен неприкосновен шампион во лесна и перо категорија, ќе го предводи УФЦ 303 за време на Меѓународната недела на борбите следниот месец, соочувајќи се со Чендлер при неговото враќање во октагонот во полусредна категорија.

Ирецот е надвор од терените откако се соочи со Дастин Пориер на УФЦ 264 пред речиси три години, при што Мек Грегор ја скрши левата нога во првата рунда од медицинскиот прекин на поразот со TKO на главниот настан на УФЦ 302.

Преземајќи се на социјалните мрежи оваа вечер, извршниот директор на УФЦ, Дана Вајт, потврди дека организацијата ќе одржи прес-конференција следниот понеделник во Даблин од 3 арената во главниот кварт Северен ѕид.

„Подгответе ги микрофоните“, напишаа од УФЦ на својот официјален X профил „Конор Мекгрегор и Мајкл Чендлер ќе се сретнат ВО ЖИВО во Даблин пред УФЦ 303. Прес-конференцијата е БЕСПЛАТНА и ОТВОРЕНА за јавноста, се гледаме таму!

https://twitter.com/ufc/status/1794106571426869674

Учествувајќи на незаборавна прес-конференција во 2015 година пред неговата закажана борба со тогаш неприкосновениот шампион во перо категорија, Жозе Алдо на УФЦ 189, Мек Грегор конкретно го зграпчи појасот за титулата на Бразилецот пред бурната публика во Даблин пред двојката да влезе во масовен судир.

За Чендлер, и самиот ветеран, поранешен трикратен шампион во Белатор во ММА во лесна категорија, исто така, беше надвор од конкуренција откако се појави на УФЦ 281 губејќи во третата рунда од гореспоменатиот Пориер.

Заедно со потврдата на прес-конференцијата во Даблин, промоторот исто така откри дека непоразениот борец Иан Гари ќе се врати на УФЦ 303 следниот месец, борејќи се со Мајкл Пејџ во многу очекуваната борба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО