Конор Мек Грегор: Бројките навистина не лажат!

conor studio

УФЦ навивачите и претставниците на медиумите во неодамнешната дебата околу тоа кој треба да биде следен противник Хозе Алдо во борбата за титулата во перо категорија. Се разбира, тоа се борци од самиот врв на оваа поделба има и свои предлози и желби.

 Френки Едгар со победата над Куб Свенсон ја истакна неговата кандидатура, пред неколку дена преку твитер најави дека навивачите го сакаат сакаат него да се бори со Алдо и дека бројките не лажат, бидејќи 53 отсто од нив го сакаат тој меч.

 Не се чекаше долго време на одговор од Конор Мек Грегор кого го чека борба против Денис Сивер, но кој е размислува за Алдо. Мекгрегор , истакна некои нови интересни бројки и заработка од неговите натпревари споредувајќи ги со оние на Едгар.

 Мек Грегор против Брандао  1,4 милиони долари

Мек Грегор против Поариер 2.200.000 долари

Едгар против Куб  640K долари

 Покрај оваа кратка листа, додаде дека на бројките навистина не лажат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО