Конор Мек Грегор предвидува победа со нокаут на Волкановски над Топурија!

Ирскиот УФЦ борец Конор Мек Грегор, даде прогноза за главната борба на УФЦ 298 настанот кој ќе се одржи доцна вечерва во Анахајм (САД), а ќе кулминира рано наутро со борбата за титула во перолесна категорија помеѓу Александар Волкановски и Илија Топурија.

„Ни претстои неверојатна борбена вечер! За главната борбата, Волкановски ќе биде повреден рано во борбата, но потоа ќе се врати и во втора рунда ќе го нокаутира Топурија“, напиша Мек Грегор на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО