Конор добива реванш, само ако го победи Цероне

62

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт, потврди дека Конoр Мек Грегор ќе се бори со шампионот во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов, но само ако го победи Доналд Цероне на УФЦ 246.

Конор се враќа по 15-месечно отсуство на УФЦ 246 во Лас Вегас и планира да се бори три пати во 2020 година.

Ирецот загуби во последната битка против Нурмагомедов и веднаш по поразот вети реванш.

Мек Грегор е фаворит во претстојниот меч и Вајт е подготвен да ја исполни неговата желба доколку добро одработи во недела наутро.

„Тој ќе го добие она што го сака“, одговори Виј кога го прашаа за Мек Грегор.

„Тој ќе го добие она што го очекува. Сака реванш со Хабиб. Мислам дека не е голема тајна.

Ако победи овој викенд, ќе му дадеме меч за титулата и тоа ќе биде најголемиот настан во УФЦ досега “.