Колби Ковингтон сака меч против Конор Мек Грегор (ВИДЕО)

Колби Ковингтон сè уште нема датум за борбата за титулата во полусредна категорија против шампионот Леон Едвардс, но веќе е убеден со кого сака да се бори откако ќе го земе појасот од Роки.

Ковингтон беше специјален гостин говорник на средбата за лидерство на поглавјето Turning Points USA и за време на неговите 27-минутни прашања и одговори,  постојано повикуваше на борба со Конор Мек Грегор.

„Тоа е големата борба, тоа е она што луѓето сакаат да го видат“, рече тој на прашањето за Мек Грегор. „Тие сакаат да ги видат САД против Ирска, сакаат да видат борба за пари. Оваа борба се продава, мислам дека тоа е најголемата борба што УФЦ може да ја направи. И мислам дека совршено се усогласува откако ќе го победам Леон Едвардс оваа есен“.

„Мислам дека Конор ќе има што да каже кога ќе ја освојам титулата во велтер категорија за неколку месеци. Мислам дека пред следната зима, Конор и јас ќе се пресметаме и ќе видиме која е најлошата личност на планетата“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО