Кличко: Сакав да станам спортист!

kllicko mlad

Светскиот боксерски шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, објави слика кога бил многу млад, на која се гледа дека штотуку почнал да се занимава со бокс. Украинецот го објави и следниот текст на својата страница на една социјална мрежа:

„Како дете, сакав да станам спортист и да патувам низ светот. Тоа беше мојот сон“.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО