Кличко е во одлична форма и размислува за враќање

Поранешниот светски шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, кој го прослави 45-тиот роденден во март, сè уште е во одлична физичка форма.

Кличко го покажа својот час во спаринг, а потоа даде кратко интервју, навестувајќи го неговото можно враќање во рингот.

„Мојата мотивација останува иста. Веќе реков дека ме привлекува тоа што го стори Џорџ Форман, кој се врати во боксот со 45 години и ја врати титулата светски шампион.

За тоа размислував последните четири години“, рече Кличко.

Украинецот ја заврши спортската кариера во 2017 година. Во април истата година ја водеше последната борба, беша нокаутиран во 11-тата рунда на спектакуларниот меч со Ентони Џошуа.

Последната победа на Кличко во професионалниот бокс беше пред повеќе од 6 години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО