Кличко: Бригс сосема одлепи, веќе е опасен

Психолошките напади на Шенон Бригс очигледно се одразуваат врз светскиот шампион во бокс во тешка киатегорија Владимир Кличкко, јавува Novsport.com.

15094__475x0__vladimir-klitschko

Пред некое време Украинецот беше турнат од штицата за сурфање. Инцидентот го направи Шенон Бригс, кој возеше моторен чамец и намерно направи големи бранови.

„Тој човек сосема одлепил“, рекол Кличко за „Билд“ и додал:„Тоа што го прави, веќе не е забавно. Стана опасен. Ги помина сите граници“.

Од пред неколку месеци Бригс не престанува да го провицира Кличко. Тој се закани, ќе присуствува и на мечот меѓу Кличко и Курбат Пулев (Бугарија) на 15 ноември во Хамбург, Германија.

Америкианецот присуствуваше и на претаходната средба на шампионот со Алекс Лиапај. Тогаш за малку ќе се степаа.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО