Китров го победи Хорхе Мелендез (ВИДЕО)

Yevhen-Khytrov

Украинскиот боксер, Ивхен Китров (26 год.) забележа уште една победа во дуелот против 26 годишниот Порториканец , Хорхе Мелендез во осмата рунда.

Средбата се одржа во МГМ Гранд во Лас Вегас, САД.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО