Кишенко во Шведска за забележа 16-та последователна победа (ВИДЕО)

225

Артур Кишенко уште еднаш го потврди својот статус на еден од најдоминантните кикбоксери на денешницата.

31-годишниот Украинец на традиционалниот настан Rumble Of the Kings во шведскиот Гетеборг ја забележа 16-тата последователна победа.

Кишенко во третата рунда го нокаутира домашниот борец Константин Нанга.

https://youtu.be/HYVQI_sL0H4

.