Кикбоксер самиот се нокаутирал (ВИДЕО)

Промоцијата Lingnoi, една од низата помалку познати кик-бокс промоции со седиште во Шведска, минатиот викенд понуди сцена која ретко се гледа во рингот.

Имено, неименуван борец успеал да ја заврши борбата со нокаут, но со нокаутирање на самиот себеси.

При тепачката тој решил да го удри противникот со атрактивни ножички, но ситуацијата завршила фатално за него. Тој го промашил противникот и полета низ воздухот и падна на глава, па на крајот заврши поразен и плати скапо што се фалеше обидувајќи се со тежок потег да се извлече од непријатната ситуација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО