Кик бокс: Полска-Македонија 3-0, Стојчевска оштетена! (ФОТО)

Dimitar vo Polska 2015-04-18 22.19.32

Двомечот меѓу Послка и Македонија на „ДСФ кикбоксинг челинџ“ во Варшава заврши 3-0. Домаќините ги добија сите три борби.

Димитар Георгиев е поразен во професионалната кик бокс борба двомечот Полска-Македонија во Врашава на„ДСФ кикбоксинг челинџ“ настанот. Георгиев во дисциплината фул контакт се сретна со Лукаш Вичовски и го загуби со судиска одлука. Двајцата водеа исцрпувачка борба, а мечот го одлучија нијанси.

Miki 2015-04-18 22.36.30

Мики Ивановски во К-1 го предаде мечот во втората рунда против Камил Рута, откако доби силен удар во десната потколеница.

Kristina 2015-04-18 22.54.38

Во главната борба на вечерта во К-1, Кристина Стојчевска беше поразена од Дорота Годзина на поени. Оваа одлука на судиите остава мал сомнеж, бидејќи во втората и во третата рунда Стојчевска имаше попрецизни удари.

Kristina Godizina 2015-04-18 23.01.58(2)ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО