Кичевченцот Нуредин Рушани славеше против Стефан Живновиќ на Стори 6

Кичевченцот Нуредин Рушани синоќа го победи Стефан Живновиќ во К-1 на Стори 6 во Олтен, Швајцарија.

Во сите рунди се водеше динамична борба, а техниките на Рушани беа доминантни. Ударите во серија му донесоа заслужена победа пред многубројната публика. Кичевскиот кикбоксер покажа добра подготвеност и остава впечаток по првата победа ќе може да очекуваме многу други борби во кои ќе биде победник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО