Каин Веласкез ќе го тужи педофилот кој го силувал неговото дете

132

Поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија, Каин Веласкез, ќе го тужи вработениот во градинка Хари Гуларте за наводно малтретирање на неговиот четиригодишен син. Ова го објави ТМЗ. Според изворот, тужителот пријавил бројни насилства од страна на осомничениот.

Покрај тоа, како обвинети во случајот се именувани мајката и очувот на Гуларте, кои се сопственици на градинката во која работи нивниот син. Потсетуваме, Веласкез беше приведен на крајот на февруари.

Тој се товари за убиство во обид. На Каин му се заканува казна од 20 години до доживотен затвор доколку биде прогласен за виновен. Веласкез пукал во Гуларте, кој беше обвинет дека го малтретирал неговиот четиригодишен син, но промашил и куршумот го погодил вториот татко на обвинетиот.

Гуларте моментално е во домашен притвор, а на Веласкез неколку пати му беше одбиена кауцијата. Пред неколку недели, Хари се изјасни за невин за сексуалното вознемирување на детето на Веласкез.