Ката натпреварувачките немаа ден на „Опен Париз“

kata tim Ronin

Нашите каратистки денес немаа среќа на првиот турнир од Карате 1 Премиер лигата во Париз. Само Маијана Димоска оставари една победа во второто коло над Улма Пам од Шведска со 5-0, но во наредното беше совладана со истиот резултат од Италијанката Франческа Реале.

Пуликсенија Јовановска изгуби од  со 2-3 во втотото коло Ема Лукраф од Англија, како и Мишела Димоска од Тејана Д Онфрио од Италија со 0-5.

Ката тимот на Ронин (Маријана, Мишла и Пуликсенија) загуби со судиско надгласување од 3-2 со германскиот тим Бајерише карате бунд.

Може да кажеме дека и жребот не им беше наклонет.

ipon.mk/В.Д.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО