Картите за мечот Гловкин-Брук распродадени за 11 минути

Golovkin Bruk soocuvanje

Вчера беа пуштени во продажба билетите за боксерскиот меч меѓу Генади Головкин и Кел Брук.

Интересот за средбата очигледно е толку голем што пуштените карти за онлајн продажба беа распродадени за рекордни 11 минути.

Мечот е на 10 септември во Лондон во „O2 арена“ која има капаците нешто повеќе од 20 илјади седишта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО