Канело за победата над Ковалев заработи 35 милиони долари

Сол Алварез е великодушно платен за освојувањето на ВБО титулата.

За третиот меч во договорот со ДАЗН вреден вкупно 365 милиони долари, мексиканската ѕвезда заработи 35 милиони.

36-годишниот Русин доби многу помала основна плата од 3 милиони долари, но се шпекулира дека на крајот би можел да заработи и до 12 милиони долари.

Канело го нокаутира Ковалев во 11-тата рунда од борбата во Лас Вегас.

Најплатен во воведниот дел од настанот беше Рајан Гарсија кој доби 250.000 долари за победата против Филипинецот Ромеро Дун (50.000 долари).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО