Канело ќе зарботи 35, а Ковалев 3 милиони долари во нивната пресметка

71

Се знае колкави ќе бидат хонорарите на Сол Алварез – Канело (51-1-2, 34 КО) и Сергеј Ковалев (34-3-1, 28 КО) за нивната борба оваа недела во Лас Вегас.

Светскиот шампион на ВБО Сергеј Ковалев – Кречер ќе добие 3 милиони долари за борбата.

McGirt: If Kovalev Gets Robbed, Whole World Will See It

Geplaatst door BoxingScene.com op Vrijdag 1 november 2019

Мексиканецот Сол Алварез, светски шампион во средна категорија во сите 3 светски организации, ќе заработи 35 милиони долари, пренесува „Спортинг њуз“.

Последниот ривал на Ковалев беше Британецот Ентони Јард, кого го победи во август 2019 година. Канело во мај го победи Американецот Даниел Џејкобс.