Каин Веласкез во август ќе дебитира во професионалното борење (ВИДЕО)

Каин Веласкез е последната ММА ѕвезда на која ќе се испроба во професионалното борење.

Поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија на прес-конференцијата во Мексико Сити објави дека на 3 август ќе се настапи за Трипл манија промоцијата на ААА, основана во 1992 година.

Настанот ќе се одржи во Сиудад аренас во Мексико Сити кој собира над 22.000 гледачи.

Не е објавено со кого Веласкез ќе се бори, но поранешниот шампион на УФЦ кој е голем фан на професионалното борење, се соочи со Ла Парк, Психо Клоун и Ел Тексас Јуниор, откако претходно изјави дека Лучо Либре е измамник.

36-годишниот Американец се врати во УФЦ во февруари по повеќе од две и пол години отсуство и загуби за 36 секунди со нокаут од Френсис Нгану.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6814&v=iJgD3nDJ_I8

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО