Јан Блахович сака реванш со шампионот на УФЦ во полутешка категорија Алекс Переира

Јан Блахович верува дека тој е најтешкиот меч достапен за шампионот на УФЦ во полутешка категорија, Алекс Переира.

Блахович го пречека Переира во дивизијата од 205 фунти во јули 2023 година на УФЦ 291, но беше на погрешна страна од поделената одлука.

Блахович (29-10-1 ММА, 12-7-1 УФЦ) се уште е категоричен дека ја добил првата средба и би сакал да ги повтори работите со Переира (10-2 ММА, 7-1 УФЦ) за да докаже дека е подобро .

„Тој не е подобар борец од мене и верувам дека го заслужувам реваншот“, изјави Блахович во интервју за Фантастик вју и додаде: „Сè уште верувам дека победив во таа борба“.

Блахович рече дека се чувствува подобро по операциите и очекува неговата следна борба да биде на крајот на годината.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО