Изи е во сала и покажува нечовечка сила (ВИДЕО)

Се ближи враќањето на еден од најатрактивните борци на УФЦ.

Израел Адесања е двократен носител на титулата во средна категорија. Тој во понеделникот објави дека ќе се бори со шампионот Ду Плесис на УФЦ 305, кој ќе се одржи во РАЦ арена во Перт, Австралија, на 17 август. Ова е прва борба на Адесања откако му го отстапи појасот на Шон Стрикленд на УФЦ 293 во септември 2023 година.

На социјалната мрежа Х Адесања сподели клип во кој го повредува спаринг парнерот кој ја презеде тешката задача да ги држи неговите фокусери.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО