Исени денес се бори Ерменец на Европското првенство

Арјан Исени (80 кг) денес ќе ја има втората борба на Европското првенство во бокс за сениори во Белград. Исени ќе се бори Рафаел Ховхансијан од Ерменија.

Претходно нашиот боксер го совлада Гркот Михаил Цамалидис со поделена одлука.

На ЕП учествуваат 401 боксер, 263 во машка конкуренција и 138 во женска, од 33 држави.

Резултати – Европско првенство:

80 кг
Арјан Исени – Михаил Цамалидис (Грција) 3-2
Арјан Исени – Рафаел Ховхансијан (Ерменија)

67 кг Алим Насуфи – Јануш Караван (Молдавија) 21 април

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО