Исеин и Темелкова поразени во Дупница

На „Гала вечерта за кик бокс“ во Дупница, Бугарија, Енсар Исеин и Јадранка Темелкова загубија од домашните кик боксери во К-1 профи мечевите, што завршија пред малку.

Енсар загуби со прекин од Константин Карџилиски и има повреда на реброто, додека Темлкова од Алисија Сусанина е поразена со одлука на судиите.

Од нашиот табор велат дека Темелкова се борела симерно, иако противничката одела на сила.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО