Илјадници фанови го поздарвија Федор за роденденот (ФОТО)

Самбо и ММА легендата, Федор Емелијаненко денеска го прослави  44-тиот роденден. Русинот беше поздравен од илјадници фанови на социјалните мрежи и форуми.

Во каналот на „fedorteam_mmа“ на Инстаграм, Последниот император доби срдечни желби.

Неговите обожаватели од целиот свет коментираа под фотографијата и му се заблагодарија за десетиците одлични моменти.

Федор доби честитки од голем број познати личности, политичари и руски дипломати во странство.

Емелијаненко остава неизбришлива трага во светот на боречките вештини. Во зората на шампионатите во ММА и Прајд тој ги освои симпатиите на милиони луѓе.

https://twitter.com/RusEmbSriLanka/status/1310473953253576704?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1310473953253576704%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fsambo-i-boino-sambo%2Fxilyadi-fenove-pozdravixa-fodor-za-rozhdeniya-den%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО