Ифтимоае пред 34.000 гледачи го освои појасот на Супер комбат (ВИДЕО)

super kombat 34000 romanija

Настанот на Супер комбат на отворено во романскиот Команести во живо го следеа неверојатни 34.000 гледачи.

Вечерта со брилијантна борба ја завршија бранителот на титулата во суперкрузер категорија Шпанецот Хорхе Хавиер Лорен и Ионут Ифтимоае. 37-годишниот Романец славеше со едногласна одлука на судиите и притоа, покрај шампион на Супер комбат, стана и шампион на ВКН/WKN.

На Ифтимоае ова му беше проштален меч, но знаете како е тоа во кикбоксот.

superkombat iftimoiae 3

34.000 гледачи во Команести е рекорд за европските кик бокс настани. Претходниот рекорд го држеше К-1 со настанот во Амстердам во 2007 година, што го следеа 25.000 луѓе.

https://youtu.be/SdbYEwo5LOg

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО