Ибрахимовиќ до Џошуа: Силата без контрола е ништо!

16

Отккао Ентони Џошуа ја одбрани титулата во тешка категорија против Џосеф Паркер и ги обедени четирите појаси, се огласи и неговиот пријател Златан Инрахимовиќ.

Ибрахимовиќ кој имаше фантастично деби за Лос Анџелес Галакси, при што во градското дерби за само 20 минути постигна два гола за победа од 4-3.

Ибрахимовиќ по мечот на Џошуа му испрати порака преку Инстаграм.

„Ентони Џошуа, ми недостасига едно. Силата без контрола е ништо. Одлично направен“, напиша Ибра под фотографијата.