И одличната завршница на Кро Кап во изборот на десет легендарни нокаути во тешка категорија (ФОТО)

Тешките борби во боречките спортови често нудат спектакуларни финиши за кои многу се зборува потоа.

Само еден силен удар може да го реши победникот, затоа кралската дивизија е секогаш особено интересна за навивачите.

Една од најголемите кик-бокс организации, Глори, неодамна објави одлична компилација од десет легендарни нокаути во тешка категорија.

Нивниот избор вклучуваше и одлична завршница на Кро Кап против Мајк Бернард.

Имено, хрватската легенда на боречките вештини три пати во 80 секунди го собори својот противник.

Покрај Мирко, во изборот на Глори се најдоа и нокаутите на Бадр Хари, Жером Ле Банер, Ернест Хус, Боб Сап…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО