Хва ранг ИТФ ќе настапи на „Босна опен 2018“ во Добој

Хва ранг ИТФ од Лескоец-Охрид овој викенд ќе учествува на Меѓународниот теквондо турнир од А-класа „Босна опен 2018″ во Добој, Босна и Херцеговина.

Од клубот истакнуваат дека е од најквалитетните турнири од А-класа во есенската сезона Под водство на тренерот Марјанчо Лазаревски натпреварувачите ќе ги одмерат силите во форми и спаринг-борби поединечно, додека сениорите ќе уќествуваат и за специјални техники и тест на снага.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО