Херојски дочек на Розенструик во Суринам (ВИДЕО)

Жаирзињо Розенструик (10-0, 4-0 УФЦ) неговите сонародници му приредија херојски пречек откако минатиот викенд го нокаутира Алистер Оверем.

31-годишниот човек Суринамец на УФЦ настанот во Вашингтон го губеше мечот на поени, за на 4 секунди пред крајот во 5-тата рунда да ја нокаутира холандската легенда.

По враќањето дома на аеродромот му приредија голем дочек.

Розенструик го предизвика Франсис Нгану по победата против Оверем.

Суринам е поранешна холандска колонија.

https://twitter.com/arielhelwani/status/1204436488546586625?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1204436488546586625&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.croring.com%2Fnews%2Fvideo-herojski-docek-za-rozenstruika-u-surinamu%2F25246.aspx
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО