Хенри Сехудо: Хабиб лесно ќе го победи Адесања

Поранешниот шампион на УФЦ во две тежински категории, Хенри Сехудо, го исткана своето мислење за евентуалниот меч меѓу Хабиб Нурмагомедов и Израел Адесања. Али Абделазиз неодамна се огласи и рече дека Хабиб ќе го заврши Адесања во ММА борба во средна категорија.

Хабиб е поранешен шампион во лесна категорија. Тој непоразен се повлече од ММА. „Орелот“ доминира со Лук Рокхолд во салата и тоа го прави Абделазиз уверен во победата над Адесања. Многу луѓе не се согласуваат, но Сехудо се согласува.

Хенри изрази уверување дека Хабиб може да извојува лесна победа во оваа битка.

„Нема прашања. Мислам дека ова ќе биде лесна победа за Хабиб. Неговата борба и перформансите на партер се премногу добри”, напиша Хенри Сехудо на социјалните мрежи.

Вкупно, Хабиб има 29 победи во 29 ММА борби, вклучувајќи 13 победи во 13 борби на УФЦ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО