Харитонов нокаутиран, Фил Дејвис нов шампион на Белатор (ВИДЕО)

sregej-haritonov-nokautiran

Фил Дејвис (1/3/17 NC) во Анкасвил стана шампион на Белатор во полутешка категорија.

„Мистер Прекрасен“ доминирааше во борбата на партер  и со едногласна одлука по пет рунди го победи Лиам Мек Џери (11-1). 34-годишниот Англичанец во својата втора одбрана на титулата го претрпе првиот пораз во кариерата.

Чави Ајала за само 16 секунди го нокаутираше Сергеј Харитонов вонеговото деби за Белатор.

Трикартниот NCAA/НЦАА шампион во борење, Ед Рут во ММА дебито со TKO во првата рунда го победи Дастин Колинс-Мајлс.

Непоразен Неиман Грејси (5-0) ја постигна и третата победа во американската организација. Со армбар на крајот од првата рунда го совлада Руди Берс.

Во главниот дел овој настан без две борби еден ден претходно. Првое Талита Ногуеира на мерењето беше потежок 2,5 килограми за борбата со марлос Коенен, а мечот беше откажан. Потоа отпадна и Пол Дејли. Англичанецот успешно го заврши мерењето за борбат во велтер категорија со Дерек Андерсон, но Белатор одлучи дека е најдобро да не настапи поради тешкото губење на тежината.

Белатор 163:

Фил Дејвис – Лиам Мек Џери (едногласна одлука, 50-43, 50-45, 50-44)

Бренан Вард – Саад Авад (КО, Р1)

Ниман Грејси – Руди Берс (поднесување, армбар, Р1)

Чави Аајала – Сергеј Харитонов (КО, Р1)

Ед Рут – Дастин Колинс-Мајлс (ТКО, Р1)

https://youtu.be/1VcGEBzGUKo

https://youtu.be/mbGBCDRFCpI

https://youtu.be/ZDqtqWRWLPY

https://youtu.be/Csl5AQ6bU4Q

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО