Хаос на мерењето: Гарсија не влезе во категоријата, пиеше пиво и ги пцуеше навивачите

Рајан Гарсија се чини дека не е загрижен за тоа дали прави тежина или не за борба пред мечот со Девин Хејни.

Утре вечер на ДАЗН плати-па-гледај ќе се соочат „КингРај“ и „Дрим“. Двајцата се поранешни аматерски ривали кои се сретнале шест пати, поделувајќи ја серијата со по 3 победи. Се очекуваше тие да се сретнат како професионалци овој викенд, во борба од 12 рунди за титулата на Девин Хејни на ВБЦ во суперлесна категорија.

Наместо тоа, Девин Хејни против Рајан Гарсија во игра нема да биде титулата. Вториот, претходно денес, не успеа да влезе во категоријата за повеќе од 1,3 килограми. Благодарение на договорот што двајцата го склучија оваа недела, Гарсија ќе му плати на Хејни 1,5 милиони долари за пропуштената тежина. За време на прес-конференцијата претходно оваа недела „КингРај“ се согласи да плати 500.000 долари за секој изгубен килограм.

Изгубените пари сепак не му пречат на Рајан Гарсија. За време на свеченото мерење, неколку часа откако го пропушти мерењето, младиот боксер се упати кон вагата. Заедно со него имаше и пиво. Кога Гарсија се качи на вагата, реши само да го испие. Моментот беше само еден од многуте оваа недела што покажа дека младиот боксер не е со целиот памет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ryan Garcia (@kingryan)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО