Хаос на КСВ 58: Мусаев и Јуришиќ се степаа по мечот (ВИДЕО)

438

Словенецот Урош Јуришиќ (11-1) загуби во првата борба за КСВ против Русинот Шамил Мусаев (15-0) со едногласна одлука на судиите, а по борбата се случи инцидент.

Шамил Мусаев (15-0) предизвика инцидент на 58-от настан на КСВ во Лоѓ, откако со едногласна одлука на судиите го победи Словенецот Урош Јуришиќ (11-1).

Откако беше објавен победникот, Мусаев дојде кај Јуришиќ и го прегрна.

Но, Русинот го зграпчи и го фрли на подот и почна да го удира.

Членовите на двата тима и обезбедувањето скокнаа и ги разделија. Мусаев може да биде остро казнет за овој потег.

Даниел Бажант (4-2) загуби во своето деби за најсилната европска ММА промоција. Хрватот загуби на 58. настан во Лоѓ од Полјакот Роберт Рушал (5-0).

Александар Ракас (16-8), од кого многу се очекуваше на овој турнир, загуби во своето деби за полската промоција.

Ракас загуби против Полјакот Михал Михалски (9-4) со нокаут во првото коло.

Франциско Кроата Барио (8-2) со едногласна одлука на судиите го совлада Полјакот Бартломие Копер (9-7) во вториот настап за КСВ.