Хамикоев поразен од Качидзе од Грузија на ЕП

 

Screenshot 2015-03-29 10.58.53

Нашиот репрезентативец Тимур Хамикоев во категоријата до 85 килограми во грчко-римски стил е поразен со 3-1 од Шалва Качидзе (Грузија) на Европското првенство до 23 години во Валбржич, Полска.

Во првата рунда Грузиецот по една акција поведе со 3-0, што се покажа како клучен резултат до крајот на борбата. Хамикоев успеа да намали само на 3-1, и тоа во втортата рунда.

Screenshot 2015-03-29 10.55.45

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО