Хабиб Нурмагомедов се сретна со „Феноменот“

Хабиб Нурмагомедов можеби е една од најголемите ѕвезди во светот на боречките вештини, но малкумина спортисти во историјата имаат митски статус како Роналдо Назарио. Поради оваа причина, особено бевме импресионирани кога видовме дека Дагестанецот објави фотографии од неговото запознавање со фудбалскиот великан.

Хабиб беше концизен во коментарот на фотографијата, пишувајќи едноставно – „Единствениот Роналдо“.

Објавата предизвика над 700.000 реакции од следбениците на Орелот на Инстаграм за само 48 часа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО